Prasa

Święta wg „Matrioszki”
Pobierz pełen artykuł w pliku PDF

Święta Bożego Narodzenia sprzyjają rodzinnym i towarzyskim spotkaniom. Im ciekawsze i smaczniejsze dania na świątecznym stole tym nastrój lepszy.

Kilka dni temu, z czystej ciekawości zajrzałam na Dereniową do „Matrioszki”. Bogactwo asortymentu rosyjskich delikatesów aż kusi, by tradycyjne wigilijne receptury polskiej kuchni wzbogacić o nowe, nie tylko rosyjskie smaki. W „Matrioszce” znajdą Państwo produkty m.in. z Armenii, Ukrainy, Azerbejdżanu, Ukrainy, Gruzji, Białorusi.

 

Rosja od kuchni
Pobierz pełen artykuł w pliku PDF

O smakach kuchni wschodniej opowiada Wiktoria Rostkowska, właścicielka „Matrioszki” O Rosji od kuchni

Chcąc wiedzieć więcej o kraju należy poznać zwyczaje kulinarne jego mieszkańców, bo to one właśnie kształtowane przez lata i wielowiekową tradycję stanowią o tożsamości narodów. Kawior, wódka, boef Stroganoff i bliny – z tym najczęściej kojarzy się kuchnia rosyjska.
Polscy konsumenci mają znakomitą okazję zapoznać się osobiście zarówno z poszczególnymi potrawami, jak i artykułami pochodzącymi z Rosji. Okazją do tego jest otwarcie rosyjskich delikatesów „Matrioszka”.

 

Русские продукты целый год
Biesiada ze wschodnim smakiem
Pobierz pełęn artykuł w pliku PDF

Od razu przepraszam Panią Wiktorię właścicielkę „Matrioszki” i tych z Państwa, których namawiałam w wywiadzie na łączenie
serów z chlebem borodinskim.


Kompletne pomieszanie smaków wynikło z mojej miłości do serów, a mogę je wcinać zagryzając jeden drugim. Skoro popełniłam błąd to naprawiam - chleb borodinski najlepiej smakuje z masłem z ikry, kawiorowym, krabowym lub śledziowym.
Przed nami – mam nadzieję – same słoneczne i coraz cieplejsze dni, no i długi majowy weekend. Wyjazdy w plener sprzyjają towarzyskim biesiadom, tym milszym im jedzenie ciekawsze i smaczniejsze.

 

Matrioszka nakarmi i napoi
Pobierz pełęn artykuł w pliku PDF

Rosyjskie delikatesy „Matrioszka”, funkcjonują dopiero od dwóch miesięcy, a już na dobre wpisały się w klimat Ursynowa. Na tyle dobrze, że właścicielka „Matrioszki” pani Wiktoria z niecierpliwością wyczekuje 3 tysięcznego klienta.

A na niego czeka nagroda i to nie byle jaka, bo przedni kawior i butelka doskonałej „Bieługi”. W trakcie wizyty Passy w „Matrioszce” pani Wiktoria nie miała czasu na rozmowę. Uwijała się jak w ukropie (stąd zdjęcie Wiktorii za ladą) bsługując klientów-doradzała, opowiadając im o produktach. Dlatego pozwalam sobie na pewną swobodę w opisaniu tych wybranych przeze mnie.

 

Matrioszka - Królestwo rosyjskich smaków
Pobierz pełęn artykuł w pliku PDF

Do tej pory rosyjskie specjały były w Warszawie trudno osiągalne. Teraz pierwszy sklep, w którym można je kupić, pojawił się na Ursynowie.

W apartamentowcu przy ulicy Dereniowej 2 mieszczą się klimatyczne delikatesy Matrioszka, w których można kupić specjały zza wschodniej granicy. Wśród nich jest wszystko to, co kojarzy się z kuchnią rosyjską, a więc suszone ryby, kiszone warzywa, pyszne konfi tury i słodycze, oryginalne sery, wędliny z dziczyzny, pielmieni, a także znakomitej jakości kawior
i wódka, którą częstują swoich gości na Kremlu prezydenci Miedwiediew i Putin.

 

Русские продукты в Варшаве
Pobierz pełęn artykuł w pliku PDF

Вот уже в трех номерах нашей газеты мы помещаем первополосную рекламу магазина русских продуктов "Матрешка".

 

Matrioszka - Rosyjskie Delikatesy Warszawa - Piaseczno, Sklep rosyjski Warszawa